A holland kormány és az Nvidia megállapodást kötött egy lehetséges mesterséges intelligencia létesítmény hardver- és technológiai ellátásáról, számolt be róla a Reuters. A projekt célja egy olyan szuperszámítógép létrehozása, amely hozzájárulhat az AI-kutatáshoz és -fejlesztéshez, ezzel is erősítve az európai digitális gazdaságot. A megállapodás jelentősen növeli a létesítmény megvalósításának esélyeit.
A Szerencsejáték Zrt., a Mastercard és a Visa támogató szakmai partnerként csatlakozik a KiberPajzs intézményközi összefogáshoz. A KiberPajzs projekt tagjai számára a szakmai információcsere elősegíti, hogy a felhasználóik számára biztonságos, naprakész platformokat tudjanak biztosítani - közölte az MNB.
Egy kollégánk több mint 10 éve poénból vett egy fél bitcoint, az ma közel 20 millió forintot érne. De csak érne, mert csődbe ment a tőzsde, ahol vette, és nem fért hozzá a coinjához. Akkoriban még igencsak kockázatos volt bitcoinba fektetni, mostanra viszont alaposan megváltozott a szabályozás, az intézményi befektetők közül a legnagyobbak is használják a bitcoint, Donald Trump pedig stratégiai tartalékot halmozna fel belőle. Most először 100 ezer dollár fölé emelkedett a bitcoin árfolyama, piaci értéke meghaladja a 2000 milliárd dollárt. Egyszerűen már nem lehet nem komolyan venni.
Ursula von der Leyen második Bizottságának kiszivárgott munkaprogramja a környezetbarát ipar és a védelmi politika erősítését helyezi előtérbe az első 100 napban, miközben hosszabb távú terveket is meghatároz az EU stratégiai autonómiájának és versenyképességének növelésére. A dokumentum részletesen vázolja a fenntartható technológiai és innovációs célokat, valamint az ipari átállást elősegítő kezdeményezéseket.
Az Európai Unió várhatóan jövőre vizsgálatot indít az Amazon ellen, hogy megállapítsa, előnyben részesíti-e saját márkás termékeit online piacterén. A vizsgálat az EU új, digitális piacokról szóló törvénye (DMA) alapján zajlik majd, amely a nagy technológiai cégek hatalmának korlátozását célozza. Az amerikai óriáscég akár globális éves forgalmának 10%-át kitevő bírságra is számíthat, ha bűnösnek találják a szabályok megsértésében, írja a Reuters.
A mesterségesintelligencia-technológiák térnyerése óriási lehetőségeket rejt magában, de nem szabad figyelmen kívül hagynunk az energiafogyasztásukkal járó környezeti lábnyomot. Az ESG (környezeti, társadalmi és irányítási) szempontjából a fenntarthatóság iránti növekvő elkötelezettség egyre fontosabbá teszi az olyan kérdések vizsgálatát, mint az AI-megoldások energiafogyasztása, a rendszerek üzemeltetésének és optimalizálásának módjainak feltérképezését, valamint a „zöld mesterséges intelligencia” kialakulóban lévő trendjének megismerését, amelynek célja az AI energiaigényének csökkentése.
A Digital Services Act alapján eljárást indít az Európai Bizottság a kínai platformszolgáltató, a Temu ellen. Brüsszel azt vizsgálja, hogy az illegális termékek értékesítése ellen milyen lépéseket tett a cég, valamint hogy potenciálisan addiktív felhasználói felületet alakítottak-e ki. Ha a szabályok megsértését állapítják meg, a Temu globális bevételének 6 százalékát elérő bírságra is számíthat.
Az Nvidia bejelentette első hindi nyelvű MI-modelljét, valamint új partnerségeket kötött indiai vállalatokkal és startupokkal is. A vállalat ezekkel a lépésekkel igyekszik növelni jelenlétét az ország piacain - számolt be a CNBC.
Az X online közösségimédia-hálózati szolgáltatása nem minősül alapvető platformszolgáltatásnak, azaz a digitális piacokról szóló szabályozás (DMA) szerint meghatározott kapuőrnek - közölte az Európai Bizottság szerdán.
Ferdinand Marcos Jr. Fülöp-szigeteki elnök szerdán aláírta azt a törvényt, amely 12%-os áfát vet ki a nem rezidens digitális szolgáltatókra, köztük a Netflixre, az HBO-ra és a Disney-re – írja a Bloomberg.
Az Egyesült Államok alelnöke, Kamala Harris először nyilatkozott nyilvánosan a kriptovalutákról az amerikai elnökválasztási kampány során. A Wall Street-en tartott adománygyűjtő rendezvényen tett kijelentései szerint Harris ösztönözni kívánja a mesterséges intelligenciába és a digitális eszközökbe történő befektetéseket - írta meg a Cointelegraph.
A digitális gazdaság a magyar bruttó hozzáadott érték (GVA) 18%-át adja – derül ki az IVSZ és a Századvég kutatásásból.
Az Európai Unió versenyképességének megőrzése érdekében Mario Draghi, az Európai Központi Bank egykori elnöke, átfogó javaslatcsomagot nyújtott be a versenypolitika reformjára az Európai Bizottságnak. A tervezete a technológiai szektorban növekvő innovációs versenyt és a globális piaci nyomást helyezi középpontba, ehhez pedig szigorúbb eszközöket adna az Európai Bizottságnak, hogy a külső szereplők – főként Kína és az Egyesült Államok – ellen hatékonyabban léphessen fel az EU, és a tagállamok rivalizálásának is elvegyék az élét.
A magyar kkv-szektor digitalizációs fejlődése a Covid óta stagnál, legalábbis erre enged következtetni az uniós DESI index értéke és az uniós rangsorban elfoglalt helyezés változatlansága. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az egyik legnagyobb magyar adatvagyon-kezelőként és a Data-EDIH (European Digital Innovation Hubs) projekt tagjaként a KKV-tervező aloldalával igyekszik támogatni a kis- és középvállalkozásokat az üzleti döntéseik meghozatalában, a részükről felmerülő kérdések megválaszolását, az egyedi igények kiszolgálását pedig külön szervezeti egység támogatja.
Egyre több vállalatvezető szembesül azzal, hogy milyen könnyen el lehet csúszni a jogi megfelelésen, és a helyes döntések kialakítására csak az üzlet, a jog és az IT találkozása adhat esélyt. Tényként kezelhetjük, hogy a külső jogi-szabályozási környezethez történő vállalati adaptáció mára vállalati versenyképességi tényezővé nőtte ki magát. Ezzel párhuzamosan vált a legaltech nélkülözhetetlen eszközzé a jogi eligazodásban és a jogszerű megoldások kidolgozásában. A vállalkozások részéről fennálló hatékonysági elvárásokról, az útkeresésről, valamint a jogi-üzleti-IT kérdések és megoldások terén kialakuló új paradigmáról a Portfolio Megyeri Andreát és Cseh Balázst, a Wolters Kluwer Hungary Kft. szakértőit kérdezte.
Aki a digitális világban versenyképes vállalatot akar vezetni és felelősen gondolkodik, annak nem lehet kérdés, hogy meg kell teremteni az üzlet, a technológia és a jog közös nyelvét, egyszerűen kötelezővé vált, hogy ezek a területek tudjanak kommunikálni egymással. Mára annyira együtt mozognak és egymásra vannak utalva, hogy külön-külön lassan értelmezni sem lehet őket. A Digital Compliance by Design & Legaltech Konferencián 2024. május 8-án kiderül, hogy a hazai vállalatok mennyire mondhatók naprakésznek, kihasználják-e az innováció és azon belül is az MI lehetőségeit a vállalati versenyképesség növelése érdekében, és mit kell a vállalatvezetőknek a jogból és a technológiából esszenciálisan megérteniük ahhoz, hogy a tevékenységük jogszabálykövető módon történjen.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Egyre keményebb helyzetben az Európai Unió.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.
Nem kellően hatékony az üzemanyag-ellátás
Egyelőre több problémás pontot is tartalmaz a tervezet.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.